Blog yazılarına, yeni kategorimiz Kripto Sanat‘la geri dönüyoruz!

Bir süredir Linkedin ve Instagram üzerinden NFT ve Web 3 ile ilgili pek çok içerik paylaştım. “Ben bunları neden blogda yazmıyorum ki? Kendipeşinde sadece şiiri-nesiri değil, NFT ve Web3’ü de anlamanın peşinde işte!” diye düşündüm.

Ve başlıyoruz! Önceki içeriklerimden de faydalanabilirsiniz; meraklısı o mecraları da bir karıştırsın derim ben bloga taşıyana kadar 😉

Efenim, sebebi ziyaretimiz göğsümüzü kabartan Fluffy Polar Bears NFT Projesi’ni ve bizi projenin perde arkasına konuk eden, çok faydasını gördüğümüz bir podcasti sizlerle buluşturmak! Projeyi görmek için adının üstündeki Opensea linkine tıkladık, değil mi?!

90’larda Limon Dergisi ile tanıştığımız meşhuuur karikatüristimiz Selçuk Erdem‘in reklamcılıktan dijital tasarımcılığa uzanan alemlerin şahı Alemşah Öztürk ve sibel.eth gibi genç güçler ordusuyla çıktığı NFT serüvenini duymayan kalmadı sanırım! Ayşe Arman röportaj bile yaptı, duymayanlar lütfen kendini sorgulasın; hangi gezegende yaşıyorsunuz kuzum! Neyse, onları da paylaşalım bari.

Şöyle başlıyor röportaj; halen dikkatinizi çekmediyse, artık şansınız kalmadı:

“İlk Türk 10.000 karakterlik NFT Koleksiyonu” 
Fluffy Polar Bears (Pofuduk Kutup Ayıları), satışa çıktıktan 5 saniye sonra, tümüyle satıldı.
2.7 milyon dolar değerinde, 662 ETH toplandı.

? Ayşe Arman’ın Alem Şah Röportajı
? Ayşe Arman’ın Selçuk Erdem Röportajı

Podcastte bahsedilen detaylara geçmeden önce, kısaca değinmem gereken bir liste var: NFT’lerle ilgili okuma/dinleme yaparken kendime Spotify üzerinden listeler oluşturmuştum. Podcast küratörlüğüm tahminimin üstünde bir ilgi ile karşılaştı. Spotify’da akına uğrayan, podcast app’lerinin ilgi odağı olan listem aşağıda. Bunu konuyu ayrıca bir yazarız, ama liste şimdilik şurada dursun. “Aaa ne yazdın, nerede yazdın?” diyen olursa liste rehberi için Linkedin’e buyursun.

Spotify Listemin Bağlantısı

Ben ne zihni sinir bir proje oldu diye kendi kendime eğlenirken, meğer anlamlı bir boşluğu doldurmuşuz. İşte bu listeyi hazırlarken tanıştığım bir podcastten bahsetmek istiyorum size: Aybars Dorman‘ın Non Fungible Me Podcast’i. Aybars, Kripto Gündem konusunda her mecrada içerik üreten bir dostumuz, meraklısı yakın merceğe alsın derim. Ben tanıştığım için çok mutluyum. Bu konularda adını sık sık duyacağınızı söylemiş olalım.

Non Fungible Me Podcast ?

Bu bölümde, Fluffy Polar Bears NFT Projesi’nin başarıya nasıl ulaştığına dair detayları dinleme şansı buluyoruz. Projenin kurucu ortaklarından sibel.eth tek tek anlatmış:

? Komünite nedir, nasıl kurulur, değeri ve önemi neden bu kadar büyük?
? NFT yatırımcısı olmak bir NFT yaratıcısı için neden önemli?
? NFT Ekosistemi nedir?

? Fluffy Polar Bears projesinin Roadmapi ve misyonu
? Bir NFT projesini başarıya taşıyan faktörler neler?
? Kendi takip ettiği ve başarılı bulduğu diğer projeler hangileri?

Projenin globalde adını hızla duyurmuş olması, NFT.NYC etkinliğinde de çok sıcak karşılanmış olması gurur verici detaylar. Podcast’in tamamını dinleyenlere hiç de küçük sayılmayacak bir sürpriz olabileceğini de söylemiş olalım. Ben çok sempatik bulduklarımdan birini kapağa iliştirdim, kim bilir şans bana da güler mi acaba : )) Bu şık hareketlerin devamının gelmesini bekliyoruz Aybars Dorman!

Bu harika ekibi tebrik etmek ve heyecanla takip etmekten başka yapacak bir şey yok!

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere! ?